Aşçı kadrosu
Aşçı kadrosu 2026/1'de en düşük 78,38 puanla alındı. Diğer puan türleri için aşağıya bak.
- 21kurum
- 23il
- 68toplam kontenjan
- 9dönemde alım
Ortaöğretim puanı (P94)
Aşçı kadrosu 2026/1'de en düşük 78,38 puanla alındı. Bu puan türünde 24 kontenjan ve 14 kurum–il satırı var.
Dönemlere göre taban–tavan aralığı
- 2026/1Taban 78,38 · Tavan 85,92Kontenjan: 3ÖSYM sonuç listesi
- 2025/2Taban 76,70 · Tavan 84,52Kontenjan: 7ÖSYM sonuç listesi
- 2025/1Taban 85,21 · Tavan 91,70Kontenjan: 9ÖSYM sonuç listesi
- 2024/2Taban 89,17 · Tavan 91,91Kontenjan: 3ÖSYM sonuç listesi
- 2023/2Taban 76,27 · Tavan 76,27Kontenjan: 1ÖSYM sonuç listesi
- 2022/2Taban 86,54 · Tavan 86,54Kontenjan: 1ÖSYM sonuç listesi
Kurum ve il satırları
| Kurum | İl | Dönem | En düşük | En yüksek | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Aksaray | 3 | 84,27 | 90,31 | 3 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Kastamonu | 3 | 80,24 | 89,17 | 3 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Kayseri | 3 | 82,74 | 91,91 | 3 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Adıyaman | 2 | 76,70 | 86,02 | 2 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | İstanbul | 2 | 79,01 | 91,70 | 2 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | İzmir | 2 | 80,64 | 89,07 | 2 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Mersin | 2 | 84,52 | 87,81 | 2 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Karaman | 1 | 85,21 | 85,21 | 1 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Manisa | 1 | 86,82 | 86,82 | 1 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Elazığ | 1 | 85,92 | 85,92 | 1 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Erzincan | 1 | 78,38 | 78,38 | 1 |
| Gelir İdaresi Başkanlığı | Sakarya | 1 | 80,25 | 80,25 | 1 |
| Muş Alparslan Üniversitesi | Muş | 1 | 76,27 | 76,27 | 1 |
| Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi | Nevşehir | 1 | 86,54 | 86,54 | 1 |
Dönem: kadronun bu kurum ve ilde alım yaptığı dönem sayısı. Kontenjan, tüm dönemlerin toplamıdır.
Önlisans puanı (P93)
Aşçı kadrosu 2026/1'de en düşük 81,76 puanla alındı. Bu puan türünde 39 kontenjan ve 18 kurum–il satırı var.
Dönemlere göre taban–tavan aralığı
- 2026/1Taban 81,76 · Tavan 81,76Kontenjan: 1ÖSYM sonuç listesi
- 2025/2Taban 86,07 · Tavan 86,07Kontenjan: 1ÖSYM sonuç listesi
- 2025/1Taban 85,55 · Tavan 86,18Kontenjan: 2ÖSYM sonuç listesi
- 2024/2Taban 85,48 · Tavan 91,55Kontenjan: 5ÖSYM sonuç listesi
- 2024/1Taban 83,20 · Tavan 84,57Kontenjan: 3ÖSYM sonuç listesi
- 2023/2Taban 76,10 · Tavan 80,00Kontenjan: 7ÖSYM sonuç listesi
- 2023/1Taban 77,49 · Tavan 81,44Kontenjan: 7ÖSYM sonuç listesi
- 2022/2Taban 77,93 · Tavan 86,30Kontenjan: 12ÖSYM sonuç listesi
- 2022/1Taban 80,55 · Tavan 80,55Kontenjan: 1ÖSYM sonuç listesi
Kurum ve il satırları
| Kurum | İl | Dönem | En düşük | En yüksek | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| Darülaceze Başkanlığı | İstanbul | 2 | 77,49 | 84,57 | 7 |
| Eskişehir Teknik Üniversitesi | Eskişehir | 3 | 79,46 | 81,47 | 5 |
| Sayıştay Başkanlığı | Ankara | 1 | 85,48 | 91,55 | 5 |
| Ardahan Üniversitesi | Ardahan | 2 | 76,10 | 78,81 | 3 |
| Fırat Üniversitesi | Elazığ | 1 | 79,06 | 81,31 | 3 |
| Adana Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi | Adana | 1 | 76,76 | 77,53 | 2 |
| Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü | Ankara | 1 | 85,55 | 86,18 | 2 |
| Hakkari Üniversitesi | Hakkari | 1 | 77,99 | 86,30 | 2 |
| Bayburt Üniversitesi | Bayburt | 1 | 79,32 | 79,32 | 1 |
| Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Eğitim Ve Araştırma Merkezi Başkanlığı | Ankara | 1 | 83,20 | 83,20 | 1 |
| Çankırı Karatekin Üniversitesi | Çankırı | 1 | 77,35 | 77,35 | 1 |
| Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği | Ankara | 1 | 81,76 | 81,76 | 1 |
| Munzur Üniversitesi | Tunceli | 1 | 80,55 | 80,55 | 1 |
| Muş Alparslan Üniversitesi | Muş | 1 | 79,14 | 79,14 | 1 |
| Orta Doğu Teknik Üniversitesi | Ankara | 1 | 82,51 | 82,51 | 1 |
| Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı | Ankara | 1 | 86,07 | 86,07 | 1 |
| Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi | Tokat | 1 | 83,95 | 83,95 | 1 |
| Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı | Ankara | 1 | 84,60 | 84,60 | 1 |
Dönem: kadronun bu kurum ve ilde alım yaptığı dönem sayısı. Kontenjan, tüm dönemlerin toplamıdır.
Lisans puanı (P3)
Aşçı kadrosu 2025/1'de en düşük 80,86 puanla alındı. Bu puan türünde 5 kontenjan ve 3 kurum–il satırı var.
Dönemlere göre taban–tavan aralığı
- 2025/1Taban 80,86 · Tavan 81,21Kontenjan: 2ÖSYM sonuç listesi
- 2023/2Taban 73,38 · Tavan 73,38Kontenjan: 1ÖSYM sonuç listesi
- 2022/2Taban 74,13 · Tavan 80,75Kontenjan: 2ÖSYM sonuç listesi
Kurum ve il satırları
| Kurum | İl | Dönem | En düşük | En yüksek | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı | Ankara | 1 | 80,86 | 81,21 | 2 |
| Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi | Tokat | 1 | 74,13 | 80,75 | 2 |
| Bayburt Üniversitesi | Bayburt | 1 | 73,38 | 73,38 | 1 |
Dönem: kadronun bu kurum ve ilde alım yaptığı dönem sayısı. Kontenjan, tüm dönemlerin toplamıdır.
Bu puanla girebilir miyim?
Puanını yaz; geçmiş dönemlerde taban puanı senin puanının altında kalan kadroları gör.
Puanımla karşılaştırGoogle ile giriş yap, tüm KPSS serüvenin için ücretsiz çalışmaya başla.
Google ile giriş yapKaynak
Puanlar ÖSYM'nin yayımladığı yerleştirme sonuçlarından derlenmiştir. Taban puan: kadroya giren son kişinin puanı; tavan: giren en yüksek puan. Veriler garanti değildir.
- ÖSYM 2022/1 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2022/2 lisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2022/2 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2022/2 ortaöğretim sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2023/1 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2023/2 lisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2023/2 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2023/2 ortaöğretim sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2024/1 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2024/2 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2024/2 ortaöğretim sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2025/1 lisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2025/1 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2025/1 ortaöğretim sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2025/2 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2025/2 ortaöğretim sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2026/1 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2026/1 ortaöğretim sonuçları (PDF)
ÖSYM ile bağlantımız yoktur.