Sekreter kadrosu
Sekreter kadrosu 2026/1'de en düşük 88,03 puanla alındı. Diğer puan türleri için aşağıya bak.
- 13kurum
- 10il
- 28toplam kontenjan
- 6dönemde alım
Önlisans puanı (P93)
Sekreter kadrosu 2026/1'de en düşük 88,03 puanla alındı. Bu puan türünde 25 kontenjan ve 11 kurum–il satırı var.
Dönemlere göre taban–tavan aralığı
- 2026/1Taban 88,03 · Tavan 93,69Kontenjan: 2ÖSYM sonuç listesi
- 2025/2Taban 85,60 · Tavan 90,03Kontenjan: 6ÖSYM sonuç listesi
- 2023/2Taban 76,67 · Tavan 80,55Kontenjan: 5ÖSYM sonuç listesi
- 2023/1Taban 82,89 · Tavan 85,97Kontenjan: 2ÖSYM sonuç listesi
- 2022/2Taban 81,34 · Tavan 92,41Kontenjan: 9ÖSYM sonuç listesi
- 2022/1Taban 82,42 · Tavan 82,42Kontenjan: 1ÖSYM sonuç listesi
Kurum ve il satırları
| Kurum | İl | Dönem | En düşük | En yüksek | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| Rekabet Kurumu Başkanlığı | Ankara | 2 | 85,60 | 93,69 | 7 |
| Aksaray Üniversitesi | Aksaray | 2 | 79,92 | 82,71 | 4 |
| Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı | Ankara | 1 | 84,34 | 92,41 | 3 |
| Çankırı Karatekin Üniversitesi | Çankırı | 1 | 76,67 | 76,71 | 2 |
| Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü | Ankara | 1 | 82,89 | 85,97 | 2 |
| Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi | Zonguldak | 1 | 81,41 | 81,46 | 2 |
| Bayburt Üniversitesi | Bayburt | 1 | 82,42 | 82,42 | 1 |
| Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi | Burdur | 1 | 77,44 | 77,44 | 1 |
| Gazi Üniversitesi | Ankara | 1 | 83,68 | 83,68 | 1 |
| Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı | Konya | 1 | 85,86 | 85,86 | 1 |
| Munzur Üniversitesi | Tunceli | 1 | 81,34 | 81,34 | 1 |
Dönem: kadronun bu kurum ve ilde alım yaptığı dönem sayısı. Kontenjan, tüm dönemlerin toplamıdır.
Lisans puanı (P3)
Sekreter kadrosu 2023/2'de en düşük 73,77 puanla alındı. Bu puan türünde 3 kontenjan ve 2 kurum–il satırı var.
Dönemlere göre taban–tavan aralığı
- 2023/2Taban 73,77 · Tavan 90,46Kontenjan: 2ÖSYM sonuç listesi
- 2022/1Taban 84,05 · Tavan 84,05Kontenjan: 1ÖSYM sonuç listesi
Kurum ve il satırları
| Kurum | İl | Dönem | En düşük | En yüksek | Kontenjan |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa | İstanbul | 2 | 73,77 | 84,05 | 2 |
| Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi | Kahramanmaraş | 1 | 90,46 | 90,46 | 1 |
Dönem: kadronun bu kurum ve ilde alım yaptığı dönem sayısı. Kontenjan, tüm dönemlerin toplamıdır.
Bu puanla girebilir miyim?
Puanını yaz; geçmiş dönemlerde taban puanı senin puanının altında kalan kadroları gör.
Puanımla karşılaştırGoogle ile giriş yap, tüm KPSS serüvenin için ücretsiz çalışmaya başla.
Google ile giriş yapKaynak
Puanlar ÖSYM'nin yayımladığı yerleştirme sonuçlarından derlenmiştir. Taban puan: kadroya giren son kişinin puanı; tavan: giren en yüksek puan. Veriler garanti değildir.
- ÖSYM 2022/1 lisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2022/1 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2022/2 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2023/1 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2023/2 lisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2023/2 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2025/2 önlisans sonuçları (PDF)
- ÖSYM 2026/1 önlisans sonuçları (PDF)
ÖSYM ile bağlantımız yoktur.